title_ua
Personal website of artist Olexey Lytvynenko
УкраїнськаEnglish
There are no translations available.

Галерея «АВС-арт» презентує виставку ОЛЕКСІЯ ЛИТВИНЕНКА

«СТЕЖКАМИ СПОГЛЯДАННЯ» / Малярство

8 – 26 листопада

Маючи за зразок деперсоналізованого вчителя природу, за законом подібності, Олексій Литвиненко тяжіє до відтворення гармонії існування, яку відчуває дуже гостро. Його цікавить внутрішній рух у часі, схожий на цикл життя рослин, де зовнішня трансформація є наслідком глибинних змін.

О.Литвиненко поєднує рух і час, надаючи перевагу часу як цілісному буттю. Вдосконалюючи техніку, майстер мінімалізує директивне втручання в колірні стосунки. Взаємодія, взаємопроникнення розведених лаком прозорих шарів, утворення часто-густо неочікуваних, неповторних кольоросполучень є справою часу з випадком, а не повністю контрольованим процесом. Можливо, тому деякі картини в Олексія пишуться й «ростуть» роками. Це надає ілюзію «самопроявлення» роботи, створює фантастичне відчуття глибини й надзвичайно переконливу у своїй фактурності поверхню. У живописі Литвиненко досягає світіння зсередини. Сутінкове світіння, коли, здається, зливаються небо, земля й вода, за художником – це справжній час правдивого змісту речей.

Гранично притишуючи власний «голос» у самому кадрі картини й у назві, Олексій Литвиненко уникає підсумків, зупиняється на порозі рефлексії. Авторська точка фокусу, крізь яку сприймається світ, променить любов'ю й радістю від безмежності проявів життя. 

«Стежками споглядання» – це перша ретроспективна виставка О.Литвиненка за останні кілька років, де будуть представлені роботи починаючи з кінця 1990-х та кілька зовсім нових полотен. Глядач, слідом за автором, пройде «Стежками споглядання», які ведуть до спокійного життя-в-собі незмінних «героїв» художника – комах, земноводних, рослин, води та краєвидів.

Про автора

Народився 1961 року. 1985-го закінчив Київський державний художній інститут. Член Національної спілки художників України. Живе і працює в Києві. Роботи мистця успішно експонувалися в Німеччині, Франції, Швейцарії, Швеції, Австрії, Литві, Словаччині, Канаді та США.

 

Запрошуємо вас на відкриття виставки 8 листопада о 18:00 в галереї «АВС-арт» за адресою: м. Київ, вул. Воздвиженська, 10-Б.

Контактний телефон: (044) 425-90-90.

E-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it . Сайт галереi: www.avsart.com.ua

Фото з виставкi